Як вибрати квартиру в новобудові
Купівля квартири на первинному ринку – непроста та відповідальна задача, адже таке житло коштує недешево, і варто врахувати всі можливі нюанси, щоб не витратити гроші даремно. У цьому матеріалі розповідаємо, як правильно вибрати квартиру в новобудові.
Що потрібно знати, купуючи квартиру в новобудові
Купуючи житло в забудовника на етапі котловану або зведення будівлі, ви інвестуєте в будівництво будинку та укладаєте договір пайової участі, з правом отримання житла в будинку після закінчення будівництва. Купуючи житло на цьому етапі, необхідно звернути увагу на такі аспекти:
- стадія будівництва будинку або ЖК;
- надійність забудовника;
- розвиток інфраструктури;
- доступність транспорту;
- екологічний фон.
Найвигідніше купувати квартиру в новобудові ще на етапі котловану, коли вартість житла мінімальна. Терміни реалізації об’єкта та його якість залежать від забудовника, а надійність забудовника можна перевірити, вивчивши його сайт, відгуки про нього на різних форумах, і поговоривши з тими, хто вже купував у нього житло. Чим більше завершених проєктів у забудовника – тим безпечніше з ним співпрацювати.
Трапляється, що нові житлові комплекси будують на віддалі від дитячих садків, шкіл та інших важливих об’єктів інфраструктури – це не дуже зручно. Також рекомендуємо перевірити стан доріг поблизу і місткість парковки, якщо володієте власним автомобілем. І важливий аспект – відсутність поруч фабрик і заводів, адже таке сусідство може завдати непоправної шкоди здоров’ю.
Обов’язково ознайомтеся з плануванням квартири. Погано продумане планування може зробити тісною навіть велику квартиру, в той час як грамотне планування навіть компактну однушку здатне перетворити на зручну смарт-квартиру.
Оформлення купівлі квартири у забудовника
На останньому етапі процедури купівлі-продажу квартири необхідно підготувати й оформити такі документи:
- акт прийому-здачі квартири – його підписують обидві сторони після огляду квартири покупцем і прийняття остаточного рішення про покупку;
- план і кадастровий паспорт на квартиру – зазвичай забудовник сам отримує всі необхідні документи на житло і передає їх покупцеві;
- документ, що підтверджує право власності, отриманий в Державному реєстрі прав;
- попередній договір із забудовником, укладений ще до здачі об’єкта в експлуатацію, де прописані адреса та номер будинку, поверх, номер квартири та її площа;
- основний договір купівлі-продажу в двох примірниках, укладений на основі попереднього;
- паспорт – оригінал і ксерокопії всіх сторінок.
Покроковий процес покупки квартири в новобудові
Отже, щоб купити квартиру мрії в новобудові та не потрапити в халепу, слід провести підготовчу роботу:
- визначитися зі своїми побажаннями щодо житла до дрібниць;
- врахувати всі витрати та закласти бюджет на покупку, продумати, чи потягнете іпотеку;
- вирішити, будете займатися пошуком квартири та оформленням документації самі, чи доручите це агентству;
- перевірити репутацію забудовника, його документи;
- оцінити темп будівництва;
- зв’язатися із забудовником;
- вибрати спосіб оплати – розстрочка, іпотека, оплата цілком (після завершення будівництва).
Найкращим варіантом є покупка квартири у забудовника – це зводить до мінімуму можливість махінацій.
Як безпечно купити квартиру в новобудові
Процедура купівлі квартири в новобудові передбачає нотаріальне завірення як основного договору, так і попереднього. Тому варто заздалегідь знайти хорошого нотаріуса.
Оптимальний варіант для далекої від юриспруденції людини – доручити пошук квартири і угоду з купівлі-продажу надійному агентству чи знайомому юристу, що дозволить повністю мінімізувати ризики. А також співпрацювати тільки з перевіреними забудовниками, одним з яких і є «Інтергал-Буд».