preloader-logo
 • Українська
 • Русский

Квартири економ, комфорт, бізнес та еліт-класу: в чому їхні відмінності


На сучасному ринку нерухомості можна знайти абсолютно різні квартири на будь-який смак та бюджет. Забудовники роблять все можливе, щоб покупка квартири пройшла без проблем. Але як вибрати житло, якщо на ринку постійно з’являються все нові й нові проєкти різних класів. Якими вони бувають та як їх відрізняти? У цьому нам допоможе класифікація житла за класами.

Критерії визначення класу житла

Квартира в Києві може належати до одного з чотирьох основних класів житла: економ, комфорт, бізнес і преміум. Для визначення, до якого класу належить новобудова, був розроблений спеціальний перелік критеріїв:

 • розташування та інфраструктура района;
 • концепція будівельного проєкту;
 • матеріали, які були використані для зведення будинку;
 • планування;
 • співвідношення кількості паркомісць до кількості квартир;
 • внутрішнє оздоблення громадських зон;
 • інженерне забезпечення;
 • рівень безпеки;
 • благоустрій прибудинкової території;
 • характеристика прибудинкового паркінгу.

Житло економ-класу

Головною відмінною рисою квартири економ-класу є панельна технологія будівництва. Найчастіше такі квартири мають відносно невелику площу, маленьку кухню та низькі стелі.
Серед житла економ-класу не варто шукати незвичайних архітектурних рішень. Це стандартизовані споруди, розташовані в спальних районах на околицях міста.
Але не варто думати, що все житло економ-класу — це панельні будинки із залізобетонними стінами без комерційних приміщень. За розумну ціну цілком реально знайти гідний житловий комплекс із закритою територією.

Що таке квартири комфорт-класу

Комфорт-клас відрізняється від економ-сегмента більш якісною технологією будівництва. У цьому випадку вона або монолітно-каркасна, або передбачає цілісну цегляну кладку, де матеріалом виступає цегла, керамоблок або рідше газоблок.
Комфорт-житло також характеризується продуманою соціальною інфраструктурою та зручним розташуванням. Зазвичай, неподалік від таких квартир розташовуються зручні транспортні розв’язки, торгові центри, зелені зони, поліклініки, школи та дитячі садки
Незважаючи на те, що квартири комфорт-класу будуються за типовими плануваннями, у цьому сегменті можливо знайти індивідуальні проєкти та незвичайні дизайнерські рішення.

Квартири в бізнес-сегменті

Для будівництва житла бізнес-сегмента використовуються виключно високоякісні матеріали. Будинки зводяться за індивідуальним проєктом у більш престижному районі міста. Квартири мають більше вільного простору, високі стелі та вишуканий дизайн.
Купівля квартири бізнес-класу передбачає підвищену безпеку. Доступ на територію таких будинків тільки для мешканців, сторонні можуть пройти тільки на запрошення когось із них. Також обов’язково присутній консьєрж-сервіс, цілодобова охорона та відеоспостереження в громадських місцях та навколо будинку.

Житло преміум класу

Елітні квартири відрізняються особливою неповторністю. Починаючи від проєкту будинку, який створюється відомим архітектором, закінчуючи плануванням квартир. Воно абсолютно вільна та залежить виключно від побажань інвестора.
Купити квартиру еліт-класу означає отримати не тільки ультра комфортне житло, а й доступ до ексклюзивної інфраструктури, як фітнес-центр, басейн, SPA, лаунж-зона, ресторан або приватний кінотеатр.
Елітне житло, як правило, обладнане аварійним електропостачанням та власною котельнею. Додатково в кожній квартирі передбачена система клімат-контролю, а повітря та вода, що надходять в приміщення, проходять додаткове очищення.

Який клас житла вибрати

Якщо ви вирішили купити квартиру, не варто орієнтуватися лише на заявлений клас житла. Дуже часто забудовники запозичують окремі елементи з різних класів, тому кордони між ними поступово стираються. До того ж ринок розвивається швидкими темпами, тому квартира в Києві, яка належала до бізнес-класу під час покупки, через кілька років може перейти в сегмент комфорт.
Тому в кожному окремому випадку покупцеві варто відштовхуватися від власних цілей, технічних характеристик будинку та навколишньої інфраструктури. Коли ви отримаєте всі дані, зможете вибрати ідеальне за співвідношенням ціна/якість житло.